Polish Village

Co to jest Polish Village?

To wioska wsparcia dla polskich rodzin w UK. Specjalizujemy się we wsparciu od ciąży po pierwsze lata życia. Polska Wioska promuje świadome macierzyństwo i rodzicielstwo bliskości, karmienie piersią i wychowanie w dwujęzyczności. Otulamy naszą opieką rodziny polskie, oferując wachlarz darmowych usług. Nasi wolontariusze pracują online i na terenie całej Wielkiej Brytani.

Darmowe wsparcie Online:

Nie śpię, bo karmię!
Darmowa grupa wsparcia dla polskich rodzin, ktore planują, karmią lub zamierzają karmić piersią. Wolontariusze pracujący w grupie mają aktualny trening Breastfeeding Peer Supporter Level 2. Pracują z nami psychologowie, doule, położne. Grupa co tydzień spotyka się w piątki o 10:00 na Zoom. Spotkania są darmowe.

Świadomy Poród UK
Darmowa grupa wsparcia dla polskich kobiet planujących poród w UK. Grupa jest edukacyjna i monitorowana. Znajdziesz na niej materiały edukacyjne dotyczące porodu, znieczulenia i połogu.

Naturalnie, że w domu!
Darmowa grupa wsparcia dla polskich rodzin w UK, które planują, planowały lub miały poród domowy. Co miesiąc odbywają się darmowe spotkania grupy.

Polish Village HUBs na terenie całej Wielkiej Brytanii

ŚLEDŹ NAS NA FACEBOOK I INSTAGRAM

NEWARK

Zapraszamy na Wielkie Otwarcie Polish Village HUB w Newark
w czwartek 1 grudnia 2022.

Dzień rozpoczniemy Stay and Play dla rodziców i dzieci 0-5 lat o 10:00. Zapraszamy do zejścia na główną część kawiarni o 11:30 gdzie będzie można skorzystać z placu zabaw w oczekiwanie na wystąpienie organizatorów o 12:00. Każde dziecko dostanie za darmo babeczkę od Beanblock Cafe w tym czasie. O 12:30 zapraszamy Państwa na spotkanie z Mikołajem, który przygotował podarunek od naszej organizacji dla każdego dziecka. Zakończenie dnia przewidziane jest na 13:30. W razie pytań prosimy o email na polishvillageproject@gmail.com lub kontakt przez stronę www.polishvilage.org

Miejsce: Beanblock Cafe, Newark

Parking:

Harmonogram sesji:

KAWA&ZABAWA – 10:00 – 11:30 dla mam z dziecmi 0-5 lat – Playgroupa z elementami języka polskiego, możliwość wypożyczenia polskich książek dla dzieci, czytanie po polsku. Poznaj inne polskie mamy. Czy wiesz, że dzieci uczą się nalepiej od swoich rówieśników? Nawet jeśli język polski będzie ich drugim językiem, dzięki regularnym spotkaniom, Twoje dziecko będzie miało okazje osłuchać się języka i zapoznać z kulturą polską (Będziemy organizować Mikołaja, spotkania świąteczne, crafty wielkanocne, śmingusy dingusy i wiele innych). Spotkania darmowe. Rodzic/e musi być obecny. Nie zapewniamy posiłków. Promocyjna cena na kawę i ciastko £5 dla rodziców.

MLECZNE SPOTKANIA – START 08.12.2022 – Darmowa grupą dla mam i maluszków karmionych piersią (zapraszamy ciężarne!) – 12:30 – 13:30 dla mam z dziećmi 0+ – Grupa będzie prowadzona przez przeszkolonych breastfeeding supporters. Na grupie bedziesz mogła poznać nowe mamy, dowiedzieć się więcej o zdrowiu psychicznym, rozwiązać swoje problemy z karmieniem piersią, dostać porady odnośnie karmienia i rozwoju dziecka. Grupa będzie prowadzona w całości po polsku! Spotkania darmowe. Rodzic/e musi być obecny. Nie zapewniamy posiłków. Promocyjna cena na kawę i ciastko £5 dla rodziców.

POLSKA ŚWIETLICA – START 08.12..2022 – After schol club dla dzieci od 5 lat

  • 15:30-15:45 DROP IN 
  • 15:45 – 16:30 Program z elementami polskiej kultury  (Historia, Geografia, Sztuka, Literatura). Prowadzony przez polonistę i pedagoga. Ponadto, pomoc z pracą domową, crafty i kącik czytelniczy. 
  • 16:45-17:00 PICK UP 

Obowiązuje opłata za klub £5 za dziecko za sesje. Rodzice mile widziani na zajęciach, nie ma wymogu pozostania z dzieckiem. W cenie zdrowe przekąski dla dzieci, dzieci powinny mieć ze sobą butelkę z wodą. Promocyjna cena na kawę i ciastko £5 dla rodziców.

Tylko na After school Club obowiązują zapisy w związku z ograniczoną liczbą miejsc.

Jeśli chciałabyś pomóc mi w tworzeniu tego miejsca napisz do mnie smematernalproject@gmail.com lub wypełnij contact form na stronie.

Sesje będą prowadzić:

  • Ania Rutkowska – karmienie piersią, stay and play supportafter-school club support i wieczorny klub kobiet.
  • Laura Waszkiewicz – karmienie piersią, stay and play support
  • Izabela Olendzki – after-school club support
  • Edyta Suchodolska – stay and play support, after-school club support
  • Patrycja Matuszczak – after-school club support